Dla kogo wizyta u dietetyka?

Znacie zasadę „jesteśmy tym co jemy” oraz „w zdrowym ciele zdrowy duch” ? No jasne, że znacie. I dobrze wiecie, że to w naszym interesie jest dbanie o nasze zdrowie! Na pewno nie przysłużymy się temu siedząc przed tv, zajadając się chipsami czy popijając alkohol.
No dobra, łatwo się pisze i mówi ale od czego najlepiej zacząć? Pierwszym i najważniejszym krokiem będzie CHĘĆ zmiany. Dostosowanie się do nowego stylu życia nie jest łatwe ale nie musi być trudne. Sami kierujemy swoim życiem ale nie zawsze wiemy co jest dla nas najlepsze. Dlatego kolejnym krokiem będzie posłuchanie rad specjalisty. I tu na myśli mam pomoc DIETETYKA
Wydaje mi się, że w Naszym kraju nadal króluje przeświadczenie, że dieta i dietetyk są przydatne tylko w kwestii odchudzania.
Nic bardziej mylnego. Są diety układane dla osób z różnymi schorzeniami, chorobami czy też z problemami skórnymi. Nawet jeśli borykasz się z problem wypadających włosów. Wyobraź sobie, że nie zostanie Ci przepisana recepta ze środkami farmakologicznymi. Żadne tabletki ani maści nie zagwarantują Ci tego co potrafi zdziałać odpowiednio zbilansowana dieta.

Zadałam kilka pytań zaprzyjaźnionej Dietetyk.
Jeśli również Wam nasuną się jakieś pytania nie bójcie się napisać ich w komentarzach.

1. Kiedy i kto powinien udać się do dietetyka?

Moim zdaniem do dietetyka powinien udać się każdy, choć raz, by upewnić się czy prawidłowo się odżywia. Warto też wiedzieć jakich składników brakuje w naszej diecie i – co najważniejsze- jak je uzupełniać. Myślę też,że do dietetyka obowiązkowo powinien wybrać się każdy, kto ma np. problemy z nadciśnieniem, problemy skórne, dolegliwości jelitowe, nadwagę, itp.

2. Jak przygotować się na pierwszą wizytę?

Na pierwszą wizytę najlepiej mieć ze sobą aktualne wyniki badań (jeśli takie mamy). Należy także spisać na kartce 3 dniowy jadłospis z dnia codziennego. Dietetyk zada nam kilka pytań odnośnie naszego stanu zdrowia, przebytych chorób, przyjmowanych leków, aktywności fizycznej czy pracy. Warto też zaciągnąć informacji od najbliższej rodziny by dowiedzieć się kto na co chorował (wielu chorobom można zapobiegać dzięki dobrze zbilansowanej diecie).
Należy pamiętać, że pomiar składu ciała odbywa się na boso, oraz że do pomiarów antropometrycznych dietetyk może poprosić o zdjęcie koszulki.

3. Na co szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze dietetyka?

Należy zwrócić uwagę na to czy dietetyk prowadzi swoich pacjentów zgodnie z ich oczekiwaniami oraz czy sam prezentuje się odpowiednio do tego o czym mówi.

4. Najczęstsze błędy żywieniowe (Polaków)?

Zdecydowanie największym błędem jest szybkie jedzenie. Kolejnym dużym błędem jest brak śniadań – doskonale wiemy, że jest to najważniejszy posiłek w ciągu dnia! Nie warto jeść byle czego do tego w pośpiechu! Nie dość, że warto jeść przemyślane śniadania to warto również przygotowywać sobie pełnowartościowe śniadania do pracy! Następnymi błędami są wymówki i brak czasuSzybkie i nieprzemyślane zakupy – nie warto robić zakupów gdy jesteśmy głodni! Kupowanie produktów tam gdzie taniej to też bardzo częsty błąd.

5. (przeciętne) koszty wizyty ?

Koszty wizyty są różne. Jest to przede wszystkim uzależnione od tego czy jest to duże miasto czy małe miasteczko a nawet wieś. Średnio wahają się one w przedziale 150-300 zł.
Przy czym warto zwrócić uwagę z czego ta cena wynika? Dietetyk by przygotować indywidualnie opracowaną dietę musi włożyć w to bardzo dużo pracy i czasu. Sama wizyta trwa (zazwyczaj) tylko 1 godzinę, a praca dietetyka zaczyna się po wizycie. Musi on wtedy przeanalizować pacjenta i dopasować dietę pod jego upodobania żywieniowe. Bo nie chodzi o to by dietą przewracać pacjentowi świat do góry nogami czy broń boże zniechęcać do jedzenia. Dobry dietetyk stara się aby dieta była dobrana idealnie pod danego pacjenta by była zgodna z jego potrzebami ale także z upodobaniami. Na to potrzeba dobrej analizy każdego pacjenta.

6. Czy dieta musi być droga?

Dieta jest indywidualna i wcale być nie musi droga. Często więcej wydajemy na jedzenie nie będąc na indywidualnej diecie, tylko tego nie liczymy. Wychodząc od dietetyka dostajemy konkretny jadłospis i kupujemy tylko to co jest nam niezbędne do przygotowania naszych posiłków. Tak na prawdę możemy wówczas iść do sklepu tylko raz i raz wydać pieniądze (nie biorąc z półek rarytasów).
Normalnie (tzn bez określonej diety i jadłospisu) robimy zakupy często (nawet codziennie) i nie liczymy wówczas miesięcznych wydatków zw. z jedzeniem – przecież musimy jeść.
Patrząc racjonalnie – będąc na diecie, jedząc posiłki odpowiednie dla naszego organizmu przy okazji spożywając mniejszą ilość kalorii – na pewno nie wydamy więcej niż na „normalne”zakupy i na pewno zaoszczędzimy na lekach!

Dzięki Asiu


Ważna informacja! Zmiany wprowadzone w życie powinny zagościć u Nas na stałe. Nie należy wracać do dawnego trybu życia (nasz organizm może tego nie wytrzymać).


Słów kilka o Asi, która dietetyką interesuje się od wielu lat. Zdobyła wykształcenie w tematyce promocji zdrowia a samą dietetykę poparła dodatkowymi szkoleniami. Mieszkańców Gorzowa i okolic zachęcam do odwiedzenia Asi w Jej gabinecie. Polecam też śledzić jej Fanpage na Facebooku (klik) gdzie możecie zasięgnąć garść informacji żywieniowych i nie tylko. Wszelkie informacje znajdziecie też na stronie internetowej www.dietetykgorzow.eu

Dietetyk Joanna Maćkowska

Jeśli macie ochotę na zmiany w Waszym życiu, nie czekajcie!
Zastanówcie się nad wizytą u dietetyka.
Jeśli mieszkacie w Gorzowie Wlkp. lub w okolicach zachęcam do wizyty u Asi w Jej gabinecie przy ul.Poniatowskiego 11


Ważna informacja!

Od 27.12.2016 do 08.01.2017 trwa świetna oferta „NOWA JA”:

Konsultacja dietetyczna z ułożeniem jadłospisu na okres 14 dni (do stosowania przez miesiąc) w cenie 80 zł  zamiast 150zł

Liczba miejsc ograniczona!

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej DIETETYKGORZÓW.EU

666 389 747,   joanna@dietetykgorzow.eu


Mam na to oko i polecam 😉
Gosia

 

16 komentarzy

 • Eva

  grudzień 29, 12 2016 04:51:51

  świetne info..skorzystam bo widzę że na moje problemy z sercem jest światełko w tunelu a nie leki!

  • Gosia Kacprowska

   styczeń 01, 01 2017 08:02:39

   Tak Evo, polecam! Zdrowia życzę 🙂

 • Mala

  styczeń 02, 01 2017 05:54:28

  Super! Na pewno skorzystam! Bo właśnie jak napisałaś na fb to jedno z moich postanowień noworocznych ????????

  • Gosia Kacprowska

   styczeń 02, 01 2017 10:27:16

   Cieszę się bardzo, że mogłam Ci pomóc:) Polecam wizytę u Asi! Pozdrawiam

 • Agnieszka Napiórkowska

  styczeń 10, 01 2017 10:47:15

  Chyba czas się wybrać ???? zawsze myślałam, że sama sobie ułożenie dietę i będzie ok. Niby zero słodyczy, fastfood, dużo wody. A jednak waga stoi ???? no ty kochana to się chyba nie odchudzasz? Szczuplutka jesteś, że tylko pozazdrościć ????

  • Gosia Kacprowska

   styczeń 11, 01 2017 06:35:01

   Nie, nie. Moja wizyta u dietetyka związana jest z problemami zdrowotnymi. Ale już widzę znaczną poprawę, oby tak dalej 🙂
   Przed wizytą miałam tak samo jak TY i niestety nie udawało się wytrwać zbyt długo… Pozdrawiam Cię serdecznie i dziękuję za miłe słowa :*

 • Kaśka

  styczeń 11, 01 2017 01:48:53

  Chyba i ja skorzystam. Pani Asia wygląda na sympatyczną osobę a skoro do tego jest świetnym specjalistą to nie muszę dalej szukać ???? Dzięki Gosia za tyle cennych informacji

  • Gosia Kacprowska

   styczeń 11, 01 2017 06:39:26

   Polecam! Jestem przekonana, że będziesz zadowolona 😉

 • DominikaDomi

  styczeń 13, 01 2017 09:59:19

  Gdybym mieszkała bliżej z pewnością bym skorzystała. Zaufany dietetyk to Skarb!

 • Kasiakkkk

  styczeń 23, 01 2017 11:12:28

  Bardzo dobra opcja taka wizyta u dietetyka ????????

 • Kinga

  styczeń 27, 01 2017 09:03:36

  Świetna sprawa! Ja będę w Gorzowie to z chęcią się wybiore! Mam nadzieje, że uda mi się dostać do Pani Asi

  • Gosia Kacprowska

   styczeń 27, 01 2017 12:51:08

   Koniecznie 😉

 • Hanusia

  wrzesień 27, 09 2018 04:32:07

  Dobry dietetyk jest podstawą w starcie do zdrowego odzywiania a także zgubienia kilogramów. Jakby ktoś z okolic Bielska Białej szukał to polecam Pana Aleksandra z http://www.poradniaikar.pl

  • Gosia Kacprowska

   wrzesień 27, 09 2018 04:35:27

   Dobrze jest trafić w odpowiednie ręce. Do kogoś, kto mądrze nas poprowadzi.
   Dziękuję w imieniu moich czytelników z okolic Bielka Białej za podpowiedź odnośnie sprawdzonego specjalisty 🙂

Zostaw komentarz