książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych – dla wszystkich ciekawych świata

Jest tak wiele książek na świecie. Czy są takie, które mogą spodobać się każdemu? Pewnie nie ( i bardzo dobrze ;)). Ale są takie, które mogą trafić w gusta określonych grup. Na przykład książki, które mogą zachwycić wszystkich ciekawych świata. Trafiłyśmy z moją córeczką na kilka takich książek, które równie mocno ciekawią nas obie (choć z pewnością wyciągamy z nich różne wnioski).

„ATLAS ODKRYWCÓW dla niepoprawnie ciekawych świata”

W niezwykłą podróż w nieznane można wyruszyć nie tylko z książką, ale też dzięki książce. Najlepszym tego przykładem jest „Atlas odkrywców”. Ta publikacja sprawia, że można się zatracić w niezwykłościach naszej planety, wręcz zasypując nas mnóstwem niebanalnych informacji o kulturze, historii, ekonomii, przyrodzie, geografii, wydarzeniach sportowych i wielu innych. Nic zatem dziwnego, że odbiła się wśród czytelników szerokim echem. Teraz czeka na was NOWE, poszerzone i uaktualnione WYDANIE „Atlasu odkrywców”.

okładki książek Atlas Odkrywców wyd. Insignis

„NIESAMOWITE BUDOWLE”

Podróżując po świecie, często łapiemy się na tym, że daną miejscowość czy nawet kraj kojarzymy z konkretnymi budowlami. Człowiek bowiem od zawsze i w każdym zakątku globu wznosił niezwykłe konstrukcje – w zamierzchłej przeszłości onieśmielające swym ogromem piramidy w Gizie, tajemnicze posągi moai na Wyspie Wielkanocnej i ciągnący się przez tysiące kilometrów mur chiński. Dziś usilnie chce dotknąć nieba, dlatego buduje niewiarygodnie wysokie wieżowce jak Burdż Chalifa czy Petronas Towers.
Niewątpliwie NIESAMOWITE BUDOWLE to część naszej kultury, naszej codzienności, tym bardziej warto je poznać. Za każdą z zamieszczonych w albumie NIESAMOWITYCH BUDOWLI stoi zadziwiająca historia o pewnej społeczności i otaczającym ją świecie: o utraconej miłości, o rewolucjach, o wielkich sukcesach i niemałych porażkach. Łączy je wiele: pomysłowość, praca zespołowa i wielka chęć przekraczania granic ludzkich możliwości, nie tylko technologicznych.
O wyjątkowości przygotowanych przez Michała Gaszyńskiego – współtwórcy „Atlasu odkrywców” – „Niesamowitych budowli” stanowią piękne grafiki; są jednocześnie minimalistyczne i oddają majestat budowli. Każda z nich jest opatrzona zaskakującymi faktami, które na tyle mocno stymulują wyobraźnię, że z pewnością zainspirują cię do kolejnych podróży.

okładka książki, Niesamowite budowle, wyd. Insignis

„ASTROFIZYKA DLA MŁODYCH ZABIEGANYCH”

27 listopada nakładem wydawnictwa Insignis ukazała się książka Neila deGrasse’a Tysona „Astrofizyka dla młodych zabieganych”. Jego bestsellerowa „Astrofizyka dla zabieganych” adresowana była do dorosłego, dojrzałego czytelnika. Teraz pojawia się zupełnie nowa książka, której treść – choć dotyczy tych samych zagadnień, co „zwykła” Astrofizyka …. – została oprawowana tak, by zainteresować, zadziwić, rozśmieszyć i zachwycić młodszych. Jest ilustrowana. Zdjęcia, diagramy, ramki z najważniejszymi pojęciami sprawią, że kosmiczne gawędy Neila jeszcze bardziej przemówią do wyobraźni młodego (i nie tylko) czytelnika.  

View this post on Instagram

Ho, ho, ho? Lubicie pakować prezenty? Bo ja bardzo. Kawa, ciasteczka, muzyka w tle…?☕️? Ach…lubię ten przedświąteczny czas ? . . Zastanawiacie się nad prezentem dla nastolatka? Wydaje mi się, że ta książka może być trafiona i bardzo przydatna. Zainteresować może wszystkich(dużych i małych), którzy są (choć trochę) ciekawi (wszech)świata??? . . 27 listopada nakładem wydawnictwa Insignis ukazała się książka Neila deGrasse’a Tysona „Astrofizyka dla młodych zabieganych”. Jego bestsellerowa „Astrofizyka dla zabieganych” adresowana była do dorosłego, dojrzałego czytelnika. Teraz pojawia się zupełnie nowa książka, której treść – choć dotyczy tych samych zagadnień, co „zwykła” Astrofizyka.. – została opracowana tak, by zainteresować, zadziwić, rozśmieszyć i zachwycić młodszych. Jest ilustrowana. Zdjęcia, diagramy, ramki z najważniejszymi pojęciami sprawią, że kosmiczne gawędy Neila jeszcze bardziej przemówią do wyobraźni młodego (i nie tylko) czytelnika. . . Czasami żałuję, że gdy sama chodziłam do szkoły nie było takiej książki…??? . . . Dziękuję @insignis_media #czytambolubie #ksiazka #dobraksiazka #ksiazkoholizm #bookstagrampl #pomyslnaprezent #bookholic #bookandcandle #bookandcoffee #espressoshot #alliseeispretty #calm_collected #flatlaytoday #createaflatlay #kawazeswetra #coffeeandseasons #thehub_lifestyle #thehub_coffee #tv_stilllife #tv_lifestyle #9vaga_coffee9 #9vaga_stillife9 #feelfreefeed #myquietbeauty #ofsimplethings #ofsimplematters #lovelysquares #loveliest4 #9vaga_shabbysoft9 #hygge

A post shared by Mam na to oko ▪️Gosia (@mamnatooko) on

I choć wydaje mi się, że im człowiek starszy tym może dostrzec w tych książkach więcej, to już z doświadczenia wiem, że wiek nie jest tutaj, żadnym wyznacznikiem. Te trzy książki w ciekawy sposób pokazują świat a jedna również wszechświat. Cieszę się niesamowicie, że wzbogacają naszą domową biblioteczkę.


Wszystkie trzy książki są wydane przez Wydawnictwo Insignis, któremu bardzo dziękuję za możliwość poszerzania wiedzy w tak niesamowicie ciekawy sposób.

https://www.instagram.com/mamnatooko/

9 komentarzy

 • Akacja

  luty 03, 02 2020 08:39:33

  Świetne! Sama bym poczytała o takich ciekawostkach.

 • Artur Hert

  luty 03, 02 2020 10:23:50

  Atlas odkrywców to świetna pozycja. Myślę, ze taka książka może być super prezentem

 • Nina

  luty 03, 02 2020 11:16:53

  Wszystkie trzy książki wydają się być ciekawe. Już kiedyś widziałam na Twoim Instagramie tą pierwszą książkę „Atlas Odkrywców” i będąc w księgarni pytałam o nią. Niestety wówczas nie mieli jej na stanie. Chyba ponownie się wybiorę na książkowe zakupy 🙂

 • Miye

  luty 04, 02 2020 02:41:32

  Ja miałam tylko tą nowszą wersję, ale okazała się bardzo ciekawa 🙂

 • Madzia Filut

  luty 04, 02 2020 09:09:40

  Atlas odkrywców najbardziej mnie zaciekawił. Moje męża ta druga książka o budowlach.
  Dziecko stwierdziło, że teraz w szkole najbardziej by mu się przydała książka o Astrofizyce 🙂
  Wszystkie trzy ciekawe. Dziękuję. będę miała na nie oko

 • Justyna K

  luty 04, 02 2020 04:54:10

  Bardzo lubię takie książki 🙂 w dzieciństwie uwielbiałam czytać ciekawostki na temat polskich zamków i o cudach natury 🙂

 • Izabela Witorzeńć

  luty 05, 02 2020 01:05:39

  Świetne propozycje!

 • Bookendorfina Izabela Pycio

  luty 05, 02 2020 03:03:42

  Po takie publikacje zawsze z zainteresowaniem i przyjemnością sięgam.

 • Natalia Majewska

  luty 05, 02 2020 04:24:46

  z przyjemnością przyjrzę się bliżej temu atlasowi ;D myślę, że mojemu dziecku bardzo się spodoba

Zostaw komentarz