
książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych – dla wszystkich ciekawych świata
Jest tak wiele książek na świecie. Czy są takie, które mogą spodobać się każdemu? Pewnie nie ( i bardzo dobrze ;)). Ale są takie, które mogą trafić w gusta określonych grup. Na przykład książki, które mogą zachwycić wszystkich ciekawych świata. Trafiłyśmy z moją córeczką na kilka takich książek, które równie mocno ciekawią nas obie (choć z pewnością wyciągamy z nich różne wnioski).
„ATLAS ODKRYWCÓW dla niepoprawnie ciekawych świata”
W niezwykłą podróż w nieznane można wyruszyć nie tylko z książką, ale też dzięki książce. Najlepszym tego przykładem jest „Atlas odkrywców”. Ta publikacja sprawia, że można się zatracić w niezwykłościach naszej planety, wręcz zasypując nas mnóstwem niebanalnych informacji o kulturze, historii, ekonomii, przyrodzie, geografii, wydarzeniach sportowych i wielu innych. Nic zatem dziwnego, że odbiła się wśród czytelników szerokim echem. Teraz czeka na was NOWE, poszerzone i uaktualnione WYDANIE „Atlasu odkrywców”.

„NIESAMOWITE BUDOWLE”
Podróżując po świecie, często łapiemy się na tym, że daną miejscowość czy nawet kraj kojarzymy z konkretnymi budowlami. Człowiek bowiem od zawsze i w każdym zakątku globu wznosił niezwykłe konstrukcje – w zamierzchłej przeszłości onieśmielające swym ogromem piramidy w Gizie, tajemnicze posągi moai na Wyspie Wielkanocnej i ciągnący się przez tysiące kilometrów mur chiński. Dziś usilnie chce dotknąć nieba, dlatego buduje niewiarygodnie wysokie wieżowce jak Burdż Chalifa czy Petronas Towers.
Niewątpliwie NIESAMOWITE BUDOWLE to część naszej kultury, naszej codzienności, tym bardziej warto je poznać. Za każdą z zamieszczonych w albumie NIESAMOWITYCH BUDOWLI stoi zadziwiająca historia o pewnej społeczności i otaczającym ją świecie: o utraconej miłości, o rewolucjach, o wielkich sukcesach i niemałych porażkach. Łączy je wiele: pomysłowość, praca zespołowa i wielka chęć przekraczania granic ludzkich możliwości, nie tylko technologicznych.
O wyjątkowości przygotowanych przez Michała Gaszyńskiego – współtwórcy „Atlasu odkrywców” – „Niesamowitych budowli” stanowią piękne grafiki; są jednocześnie minimalistyczne i oddają majestat budowli. Każda z nich jest opatrzona zaskakującymi faktami, które na tyle mocno stymulują wyobraźnię, że z pewnością zainspirują cię do kolejnych podróży.

„ASTROFIZYKA DLA MŁODYCH ZABIEGANYCH”
27 listopada nakładem wydawnictwa Insignis ukazała się książka Neila deGrasse’a Tysona „Astrofizyka dla młodych zabieganych”. Jego bestsellerowa „Astrofizyka dla zabieganych” adresowana była do dorosłego, dojrzałego czytelnika. Teraz pojawia się zupełnie nowa książka, której treść – choć dotyczy tych samych zagadnień, co „zwykła” Astrofizyka …. – została oprawowana tak, by zainteresować, zadziwić, rozśmieszyć i zachwycić młodszych. Jest ilustrowana. Zdjęcia, diagramy, ramki z najważniejszymi pojęciami sprawią, że kosmiczne gawędy Neila jeszcze bardziej przemówią do wyobraźni młodego (i nie tylko) czytelnika.
I choć wydaje mi się, że im człowiek starszy tym może dostrzec w tych książkach więcej, to już z doświadczenia wiem, że wiek nie jest tutaj, żadnym wyznacznikiem. Te trzy książki w ciekawy sposób pokazują świat a jedna również wszechświat. Cieszę się niesamowicie, że wzbogacają naszą domową biblioteczkę.
9 komentarzy
Akacja
luty 03, 02 2020 08:39:33Świetne! Sama bym poczytała o takich ciekawostkach.
Artur Hert
luty 03, 02 2020 10:23:50Atlas odkrywców to świetna pozycja. Myślę, ze taka książka może być super prezentem
Nina
luty 03, 02 2020 11:16:53Wszystkie trzy książki wydają się być ciekawe. Już kiedyś widziałam na Twoim Instagramie tą pierwszą książkę „Atlas Odkrywców” i będąc w księgarni pytałam o nią. Niestety wówczas nie mieli jej na stanie. Chyba ponownie się wybiorę na książkowe zakupy 🙂
Miye
luty 04, 02 2020 02:41:32Ja miałam tylko tą nowszą wersję, ale okazała się bardzo ciekawa 🙂
Madzia Filut
luty 04, 02 2020 09:09:40Atlas odkrywców najbardziej mnie zaciekawił. Moje męża ta druga książka o budowlach.
Dziecko stwierdziło, że teraz w szkole najbardziej by mu się przydała książka o Astrofizyce 🙂
Wszystkie trzy ciekawe. Dziękuję. będę miała na nie oko
Justyna K
luty 04, 02 2020 04:54:10Bardzo lubię takie książki 🙂 w dzieciństwie uwielbiałam czytać ciekawostki na temat polskich zamków i o cudach natury 🙂
Izabela Witorzeńć
luty 05, 02 2020 01:05:39Świetne propozycje!
Bookendorfina Izabela Pycio
luty 05, 02 2020 03:03:42Po takie publikacje zawsze z zainteresowaniem i przyjemnością sięgam.
Natalia Majewska
luty 05, 02 2020 04:24:46z przyjemnością przyjrzę się bliżej temu atlasowi ;D myślę, że mojemu dziecku bardzo się spodoba