świece Luvo

Luvo – Dobre, bo polskie

Luvo Candles

zdarzają się sytuacje, że bardziej doceniamy rodzimy rynek. Wielu z nas od dawna wspiera „lokalsów” (pozwolicie, że nazwę tak naszych wspaniałych polskich producentów). Grono dopiero odkrywa i zachwyca się tym co wytworzone w Polsce. I wiecie co? I bardzo dobrze. Nareszcie:)

Jakość jest wysoka. Cena, często dyktowana wysokimi opłatami utrzymania legalnie działającego przedsiębiorstwa w Pl również bywa wysoka, ale jestem pewna, że wiele produktów jest jej wartych. Dłużej cieszą oko i serducho. Masz pewność, że produkt został stworzony z sercem, a nie pod okiem człowieka bez serca. Bo jak można nazwać człowieka, który na przykład wykorzystuje małe dziecięce rączki do pracy ponad siły?


kawa, książki i świece – to zawsze znajdzie miejsce w moim domu

Pod koniec zeszłego roku po raz kolejny zakochałam się w gustownej prostocie. Bo choć świece lubiłam od zawsze – szczególnie w okresie jesienno zimowym – to często nieświadomie sięgałam po produkty, które miały jedynie piękne „opakowania”, a firma świetny (tylko) PR. Niestety pijarowcy niektórych firm nieźle wykonali swoją pracę i za szkodliwe buble dyktowali wysokie ceny. Tym bardziej cieszę się, że trafiłam na świetny, naturalny produkt, polskiej rzemieślniczej pracowni.


To zaszczyt móc przedstawić Wam kolejną niebanalną polską firmę.
Poznajcie Zuzę, Jej sklep rzeczowo.com i świece LUVO CANDLES


 Początki firmy: od kiedy funkcjonuje? Co spowodowało, że powstała; czy był jakiś impuls czy to długo podejmowana decyzja?
 
Sklep został założony z końcem 2018 roku.  Na początku w sprzedaży były tylko betonowe akcesoria domowe, których od zawsze byłam miłośniczką. Z czasem urodził się pomysł wprowadzenia naturalnej świecy wolnostojącej. Kocham surowy styl połączony z nutą elegancji, tak więc metodą prób i błędów udało mi się uzyskać zamierzony efekt. 
 
 Efekt jest spektakularny. A skąd pomysł na taką nazwę? 
 
To chyba jeden z cięższych etapów napotkanych na nowej drodze. Niekoniecznie najistotniejszy, ale jednak potrafi spędzić sen z powiek. Po długich rozmyślaniach, finalnie została wypadkową kilku nazw, którymi się inspirowałam. Były to wyrazy, nazwy miast, rzeczy z całego świata. Jest to nazwa własna, nie ma większego znaczenia w słowniku, natomiast dla mnie ma spore. 
 
 Czyli nie tylko produkty są wykonywane z sercem, ale również nazwa. A opowiedz proszę kilka słów o surowcach z jakich wykonane są produkty, bo to jest bardzo ciekawe? 
 
Świece są ręcznie produkowane przy użyciu podstaw z betonu architektonicznego oraz czystego wosku na bazie roślin. Jest to wosk rzepakowy z bawełnianym knotem u podstawy. Wosk ten jest całkowicie naturalny, odnawialny i pozbawiony złych substancji.
 
  Jest coś z czego jesteś szczególnie dumna? Może jakieś nagrody? Wg mnie Twoje produkty zasługują na uznanie.
 
Hmm, na to jeszcze przyjdzie pora. Największą dumą będzie dla mnie jak osiągnę cel, który sobie postawiłam. Jaki? Póki co nie zdradzę żeby nie zapeszyć 🙂
 
 Rozumiem i już teraz życzę powodzenia. Podpowiesz jakie masz plany na przyszłość? Z pewnością myślisz o rozwoju marki. Masz już konkretne projekty – możesz uszczknąć rąbek tajemnicy?
 
Póki co wciąż pracuję nad techniką, aby stworzyć jak najlepszy produkt. Produkcja świec sama w sobie jest bardzo wymagająca.
Z początku myślałam, że to prosta sprawa. Podczas produkcji okazało się, że odpowiednia temperatura powietrza, wosku, formy, czy niesamowita sterylność to tylko kilka warunków jakie musi spełniać moja pracownia. Jeszcze w tym roku chcę wprowadzić nowy produkt na sklep – zapachowe świece w wyjątkowych słoikach nawiązujących do stylistyki świec wolnostojących. Natomiast tak jak mówiłam wcześniej, to proces skomplikowany i długotrwały, ale nie poddam się!
 
 Nie poddawaj! Jestem pewna, że kolejne produkty będą równie wyjątkowe. W jaki sposób najlepiej zamawiać Twoje produkty? Co z zamówieniami za granice?
 
Zdecydowanie przez sklep internetowy! Oczywiście wysyłamy nasze wyroby za granicę, jednak beton nie należy do najlżejszych produktów, więc wysyłka za granicę często jest sporym kosztem dla klienta.
 
 
 A czy jest możliwość odbioru osobistego? 
 
Tak:) po wcześniejszym uzgodnieniu świeczki można odebrać z pracowni w Katowicach
 
 Świetnie. Dziękuję Ci bardzo. Życzę dużej sprzedaży i samych zadowolonych klientów. 
 
Dziękuję
.

Świece Luvo doskonale wpiszą się w każde wnętrze

Beton + Rzepak + Bawełna.
Tak niewiele potrzeba by zachwycić.
Pomysł mnie zaintrygował. Produkt urzekł.
Może i Wam wpadnie w oko.


Świece Luvo Candles i kilka innych ciekawych produktów szukajcie
na stronie https://www.rzeczowo.com
oraz na kanałach social media Instagram i Facebook


Pozdrawiamy
Gosia § Zuza

14 komentarzy

 • Marta

  marzec 24, 03 2020 09:26:48

  Uwielbiam polskie firmy! Wspieram jak mogę.
  Chetnie kupię takie piękne naturalne świece ❤️

  • Gosia Kacprowska

   marzec 25, 03 2020 11:42:14

   Będziesz zadowolona ?

 • Marta

  marzec 24, 03 2020 10:19:22

  Fajna dziewczyna z pasją. Sama wychodzę z założenia, że jak już mam na coś wydać kasę, to tylko na rzeczy absolutnie niezbędne, albo faktycznie tego warte. Dlatego ciuchy kupuje w lumpeksie a ładne rzeczy w małych manufakturach ?

  • Gosia Kacprowska

   marzec 25, 03 2020 11:41:57

   Ja w tym roku ciuchów nie kupuję wcale ale polskie firmy (szczególnie właśnie małe manufaktury) ?

 • Wędrówki po kuchni

  marzec 25, 03 2020 11:20:00

  Warto wspierać rodzimy rynek i to wszystko jest piękne w swojej prostocie. Ciasto jednak przykuło moją uwagę 😀

  • Gosia Kacprowska

   marzec 25, 03 2020 11:21:57

   Hihi dlaczego mnie to nie dziwi? Szarlotka w wykonaniu mojego męża – najlepsza jaką jadłam a i prezentuje się pięknie. „Zapozowała” idealnie i osłodziła nie tylko zdjęcie ale car popołudnie ?

 • Marta

  marzec 25, 03 2020 12:11:03

  Nie znam marki, ale zgadzam się, że wiele polskich produktów jest rewelacyjnych, nawet mimo tego, że cenę mają wysoką. Ale niestety, chcąc działać legalnie nie da się inaczej.

 • sylwiaskowyrska

  marzec 25, 03 2020 12:22:28

  Ale piękne rzeczy. Ja też uwielbiam kupować od lokalsów 🙂

 • Aleksandra

  marzec 25, 03 2020 05:27:26

  Pięknie wykonane świeczki 🙂 Aż sama chciałabym mieć taką w domu. Pewnie kiedyś kupię 😉

 • Artur Hert

  marzec 25, 03 2020 10:02:24

  Ja mimo tego, że nie mieszkam w PL to jak planuję wyjazd do PL zawsze zamawiam sporo rzeczy. Wspieram lokalnie!

 • Atrakcyjne wakacje z dzieckiem

  marzec 26, 03 2020 05:52:50

  My od zawsze staramy się wspierać polskie firmy

 • life by Marcelka

  marzec 26, 03 2020 02:57:55

  uwielbiam świece, wciąć kupuję nowe i umilają mi wieczory,
  o tych jeszcze nie słyszałam i ich nie miałam- czas to zmienić

 • Bukku-recenzje

  marzec 27, 03 2020 05:44:51

  Kompletnie nie mój styl 😉 Co prawda, rzadko kiedy patrzę, czy to Polska firma czy zagraniczna. Patrzę na przydatność, jakość, gwarancję. Niestety często bywa tak, że Polski produkt nie jest tak dobry jakby się chciało, a cena za wysoka jak za jakość. Mam nadzieję, że to się zmieni 🙂

 • Rebel

  kwiecień 02, 04 2020 08:17:56

  Zdecydowanie powinniśmy wspierać swoje polskie firmy. Ta może nie jest do końca w moim guście, ale…

Zostaw komentarz