Dlaczego zamieniłam zwykły dzbanek filtrujący i plastikowe butelki na domowy system filtrowania wody 4swiss?

Goście lada chwila mieli przejść przez próg. Omiotłam wzrokiem dom. Wydawało się, że wszystko gotowe. Grill rozpalony, stół zastawiony przysmakami, kanapa zapraszała by się na niej rozgościć, nawet psiak jakiś taki cichy i wyczekujący, aż pozna resztę rodzinki.
Są. Po serii przytulasów i miłych komplementów każdy znalazł miejsce dla siebie. cały dom wypełniony radosnymi rozmowami. Nareszcie. Tak bardzo za tym tęskniłam.
-Rozgośćcie się. Kawy, herbaty? – z zamyślenia wyrwała mnie moja ośmiolatka, która przejmując rolę doskonałej gospodyni domu zaskoczyła nie tylko mnie. Wydawało mi się, czy uśmiechy zgromadzonych powiększyły się jeszcze bardziej(?)
Córka z przejęciem notowała „zamówienia” gości. Kilkoro z nich chciało wodę i w tym momencie mnie olśniło. Nie napełniłam dzbanka filtrującego. No nic, goście muszą chwilę poczekać – pomyślałam ze wstydem na wspomnienie, że już kiedyś spotkała mnie podobna sytuacja. Nie dość, że najpierw czekałam na przefiltrowanie wody, to później tak się zagadałyśmy z przyjaciółką, że wodę zaserwowałam dopiero gdy dzieci wymęczone zabawą chciały pić.
– Brawo ja – mruknęłam pod nosem i pomyślałam, że więcej nie może się to powtórzyć. Niby nic wielkiego się nie stało, niby można kupić wodę mineralną w butelce i wcale nie trzeba „robić dramy” – jak to mówi koleżanka. Ale dzięki takim sytuacjom trafiłam w sieci na coś ekstra.


System filtrowania wody 4Swiss towarzyszy nam od kilku miesięcy (prawie od roku;)). Córka i goście obsługują go z nieskrywanym zachwytem. Prosty w obsłudze i mocno pomocny. W czym? W pysznej wodzie zawsze pod ręką, w braku kamienia w czajniku, w znacząco rzadszej potrzebie odkamieniania ekspresu do kawy…

System nie zajmuje wiele miejsca i bardzo ładnie się prezentuje. Wbrew moim obawom montaż jest bardzo łatwy. W zestawie jest kranik, który podłącza się pod bieżącą zimną wodę pod zlewem. Dołącza się do niego plastikową rurkę (również w zestawie) i łączy nią z urządzeniem do filtrowania wody.

Zobacz jak łatwy jest montaż tego urządzenia

Nie ma problemu z czyszczeniem. Wystarczy wierzch przetrzeć ściereczką by pozbyć się kurzu.


Butelka dodana do zestawu towarzyszy mi niemal na każdym kroku. Na spacerze, na rowerze, w samochodzie, w torebce. Nie pamiętam kiedy kupowałam wodę w sklepie.


Jak działa ten system filtrowania wody?:


Jakiś czas temu, czytając z Lenką książkę pt. „Kicia Kocia co z tymi śmieciami”, ta cudowna mała osóbka, zapytała mnie co jeszcze można zrobić, żeby ochronić Ziemię. Znalazłyśmy kilka trafnych przykładów. Teraz śmiało możemy dopisać do tej listy system filtrowania wody 4Swiss. Młode pokolenie i nowoczesne systemy dają nadzieję dla naszej Planety.



💧Podzielę się z Wami zniżką na system filtrowania wody.
Będąc na stronie www.4swiss.pl (klik) i wybierając jeden z dwóch kolorów (czarny lub srebrno/biały) systemów, w miejscu na kody zniżkowe wpiszcie: MAMNATOOKOFILTR i zobaczcie co się stanie. 💧

www.4swiss.pl (klik)


2 komentarze

 • Kaldekor

  wrzesień 22, 09 2023 11:26:11

  Dobrze, że zdecydowałaś się na ekologiczną opcję jaką jest system filtrowania wody 4Swiss, który wydaje się być efektywnym i przyjaznym dla użytkownika. Pomaga to nie tylko w jakości codziennego życia, ale również w ochronie środowiska. Przejście od plastikowych butelek do bardziej trwałych i zrównoważonych rozwiązań jest krokiem w dobrym kierunku. Zwłaszcza w kontekście aranżacji wnętrza, takie nowoczesne urządzenia mogą wpisywać się zarówno w estetykę, jak i funkcjonalność kuchni czy jadalni. Nawet w wykończeniu minimalistycznym czy skandynawskim, gdzie priorytetem jest prostota i funkcjonalność, taki system może być nie tylko użyteczny, ale i stylowy. Jeśli chodzi o ekologię, warto dodać, że korzystając z tego typu systemów, zauważalnie zmniejsza się nasz ślad węglowy. Nie tylko rezygnujemy z jednorazowych butelek, ale też z transportu wodą butelkowanej, co dodatkowo przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2. Wspomniana łatwość montażu i minimalne wymagania co do przestrzeni są dodatkowym atutem. To także może zachęcić innych do rozważenia takiego rozwiązania w ich domach. Często myśli się, że ekologiczne rozwiązania są trudne do wdrożenia czy kosztowne, ale jak widać na twoim przykładzie, jest inaczej. W dodatku, systemy takie jak 4Swiss mają także pozytywny wpływ na inne urządzenia w domu, jak ekspres do kawy czy czajnik, co długoterminowo przekłada się na oszczędności i mniejsze zużycie energii.

  Pozdrawiam,
  https://kaldekor.pl

  • Gosia Kacprowska

   wrzesień 22, 09 2023 11:30:55

   Dzięki za jakościowy komentarz. Szczerze to nie wyobrażam sobie domowej codzienności bez tego systemu filtrującego
   Tak jak wspominasz – ma wpływ na inne urządzenia w domu. Obok czajnika i ekspresu do kawy dodałabym dyfuzory i nawilżacze 🙂

Zostaw komentarz