Gorzów w kobiecym kręgu

Gorzów Wielkopolski – niewielkie (liczące ok 116tyś mieszkańców) miasto w zachodniej Polsce. Na tyle małe, że znane sieciówki jak Zara czy TK Maxx nie chcą tu zawitać i na tyle duże by zyskać miano miasta wojewódzkiego. Bliżej stąd do Berlina niż do Warszawy ale to wcale nie wpływa na atrakcyjność miasta. Prawdziwym kwiatem tej miejscowości (i okolic) są kobiety! Ukazują to nie tylko przez swoją wielobarwną naturę ale również przez siłę rażenia swoich działań. Kobiety, które wiele razy udowodniły solidarność jajników. Kobiety, którym się chce! Kobiety, które łamią stereotypy. I wiecie co? Jestem dumna. Tak, dumna. Cieszę się, że mogę należeć do tej ekipy super gorzowskich babeczek.

„Kobiety współpracują, a nie rywalizują”

 

Solidarność kobiet już nie raz została zachwiana. Jest na ten temat sporo żartów. Znacie ten: „Gdyby to kobiety rządziły światem nie byłoby wojen. Byłyby kraje, które by ze sobą nie rozmawiały”.

W Gorzowie kobiety rozmawiają. Organizują fantastyczne spotkania. Wspierają się wzajemnie.

Przygotowałam listę grup i spotkań, na które warto mieć oko.
Psst. Jeśli o czymś zapomniałam daj znać a ja z przyjemnością tu dopiszę.

Jeśli jesteś z Gorzowa lub okolic zachęcam Cię do zapoznania się z tą listą i dołączenia do grup, które wpadną Ci w oko.

(Każda nazwa jest podlinkowana. Linki otwierają się w osobnych oknach)

.

KOBIETY KOBIETOM – LISTA GRUP, WYDARZEŃ I SPOTKAŃ KOBIET W GORZOWIE:

.

ERA NOWYCH KOBIET Gorzów [Jest również Era Nowych Kobiet (ogólnokrajowa)]

Projekt stworzony przez Joannę Przetakiewicz. Liderką gorzowskiej grupy jest Adriana Szklarz.

Grupa ENK ma na celu wspieranie kobiet w budowaniu ich poczucia własnej wartości(…) Jak wynika z badań WHO, Polki są na ostatnim miejscu w Europie jeśli chodzi o akceptację samych siebie. Polki siebie nie doceniają oraz rzadziej myślą o sobie i swoich fizycznych potrzebach niż mężczyźni. Zatracają się w poczuciu obowiązku bycia najlepszą matką, żoną, przyjaciółką, sąsiadką, skupiając całą swoją energię na zmaganiach z trudem codziennego życia. To zaskakujące biorąc pod uwagę, że aż 70% wszystkich polskich studentów to kobiety. Ponad to, według raportu McKinsey&Company, firmy zarządzane przez kobiety osiągają zyski o 56% wyższe niż te zarządzane przez mężczyzn(…)Kobiety Nowej Ery to kobiety po 25 roku życia, ze średniej i wyższej klasy społecznej, które pragną zmian i nie boją się o tym mówić. Potrzebują tylko wsparcia oraz motywacji do działania.Polki potrzebują innych kobiet, by się motywować, napędzać. Poszukują u nich zrozumienia,akceptacji, zgody na odmienność, ale też inspiracji i oparcia w trudnych momentach(…) To właśnie możliwość obcowania z ludźmi, dzielenia uśmiechów, trosk, racji, inspiracji, wspólnego spędzania czasu daje energię do działania. Dlatego chcemy spotykać się w grupie.

Grupa działa na Facebooku. Organizowane są również cykliczne spotkania. Najbliższe odbędzie się w czwartek 21.02.2019 ale wejściówki rozeszły się jak świeże bułeczki. Oto dlaczego warto zapisać się do tej grupy i być na bieżąco z informacjami.

.

KOBIETA AKTYWNA  –  grupa, której administratorką jest Joanna Owczarek. Na uwagę zasługują spotkania organizowane przez Asię •Kawa z kobietą aktywną Są to spotkania cykliczne. Z tego co zaobserwowałam, na każdym dzieje się coś innego. W styczniu byłam po raz pierwszy ale z pewnością nie ostatni. Najbliższe spotkanie ma się odbyć pod koniec lutego (27.02) Polecam zarezerwować sobie ten termin 😉

.

STOWARZYSZENIE KOBIETA, BIZNES, ROZWÓJ – założycielkami są trzy inspirujące kobiety: Magdalena Sielska, Anetta Jabłońska oraz w/w Joasia Owczarek.

Głównym założeniem Stowarzyszenia „Kobieta, Biznes i Rozwój” jest stworzenie przestrzeni wymiany biznesowej i ideowej dla Kobiet aktywnych zawodowo, pragnących poprawiać jakość swojego życia poprzez sukcesywny rozwój zawodowy i osobisty. Stowarzyszenie pragnie wspierać szeroko rozumianą przedsiębiorczość wśród Kobiet oraz promować pozytywne wzorce zachowań i postaw w biznesie oraz życiu codziennym. Działania te planujemy realizować poprzez cykliczne spotkania, warsztaty i konferencje. Pragniemy podkreślić, że Stowarzyszenie tworzone jest dla Kobiet i z myślą o współczesnych potrzebach podyktowanych zmieniającą się rolą Kobiet w świecie. Mamy nadzieję, że wspólne spotkania oraz twórcza wymiana informacji i doświadczeń, zaowocują nowymi kontaktami, przyjaźniami i projektami, a nade wszystko pozwolą aktywnie spędzić czas w gronie niezależnych Kobiet. Wykorzystując daną Nam kobiecą siłę i ogromny potencjał wierzymy, że razem można osiągnąć więcej (…) Swoje działania prowadzimy na terenie Gorzowa Wielkopolskiego i województwa lubuskiego.

.

KOBIETA AUTENTYCZNA – tak nazywa się strona na facebooku. Uściślając jest to FUNDACJA DLA KOBIET AUTENTYCZNYCH, której celem jest „Sprawienie, że kobiety przestaną bać się własnych możliwości i będą potrafiły efektywnie je wykorzystać”. Podejmują „działania na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej kobiet poprzez wymianę doświadczeń, wzajemną pomoc i motywację”.

.

KOBIETA JAK NIE WIEM CO – tę grupę poleciły mi Gorzowianki. Prowadzi ją Wiola Reszkowska. W informacjach na stronie grupy widnieje krótka acz treściwa notka:

Grupa dla Kobiet nieobojętnych, zainteresowanych samorozwojem, chcących rozwijać swój potencjał, pragnących zmian w swoim życiu.

.

KUPUJĘ NA CHROBREGO – w informacjach na stronie widnieje, krótkie info:

Akcja wspierająca lokalnych przedsiębiorców oraz aktywizująca mieszkańców Śródmieścia Gorzowa. Lubimy nasze centrum, więc kupujemy u „swojaków” 🙂

Jedną z prowadzonych „akcji” są organizowane BABSKIE WIECZORY. Programy i atrakcje tych wieczorów są imponujące (sami zobaczcie program jednego spotkania – spotkanie styczniowe)

Wydarzenia organizowane są w Klubie Kultury MCK Jedynka

.

COŚ JESZCZE – czyli coś dla duszy i dla ciała. Warto śledzić tą stronkę na Facebooku ponieważ często organizowane są ciekawe wydarzenia. Każde nastawione jest na wygodę uczestniczek chociażby przez ilość miejsc.Każdemu też przyświeca hasło „Kobiety…Bądźmy Bardziej„. Mnie przekonuje i z przyjemnością się wybiorę.

.

KLUB KOBIET ULICA BABSKA – Miejsce, które poznałam niedawno. Prowadzone przez Joannę Neczajewską. Ciekawostki ze świata, inspirujące posty wyszukane w sieci, ciepłe słowo. Tu znajdziesz to wszystko. Jeśli lubisz zatapiać się w pozytywnych wibracjach zajrzyj na tę stronę i zostań na dłużej 😉

.

BABSKI WIECZÓR W LET’S COOK – Już od dawna mam oko na Studio Kulinarne Let’s Cook. Odkąd poznałam Monikę – właścicielkę studia wiem, że po prostu nie mam innego wyjścia i po prostu muszę to miejsce odwiedzić. Monika podpowiedziała, że w Let’s Cook często organizowane są tematyczne wydarzenia, część z nich skierowana jest typowo dla kobiet.
Przy okazji polecam również dołączyć do grupy KULINARNY GORZÓW na fb. Jeśli szukasz inspiracji (przede wszystkim kulinarnych) to nie możesz tego pominąć. Ponadto otrzymasz sporo wiedzy i ciekawostek między innymi na temat dań i lokalnych produktów.

.

LUCYNKI – gorzowskie warsztaty dla kobiet w trakcie leczenia onkologicznego.
Jak to pięknie napisała Joasia Neczajewska „o kobietach, przez kobiety i dla kobiet, w specjalnej sytuacji życiowej…”

.

KSIĘŻYCOWY KRĄG KOBIET – „Nasz Księżycowy Krąg kobiet to miejsce, w którym odnajdujemy i rozwijamy radość płynącą z wnętrza każdej z nas oraz zaufanie do siebie i innych kobiet.”

.

KLUB ROZWOJU „ROZWÓJ NA WYNOS” – jeśli interesują Cię zagadnienia takie jak: rozwój osobisty, samodoskonalenie, life-balance,  work-balance, itd. itp. to dobrze trafiłaś. Tu znajdziesz to wszystko i o wiele więcej 😉

.

LUBUSKI KLUB TRENERÓW ZARZĄDZANIA MATRIK – Warsztaty, szkolenia i treningi – spotkania praktyków, wymiana doświadczeń.
.

SATYSFAKCJA COACHINGIEM MALOWANA. MAŁGORZATA CHOŁUJ – moja imienniczka nie próżnuje. Gosia jest dyplomowanym coachem oraz jak sama o sobie pisze „nauczycielem działań twórczych (malowanie na jedwabiu, batik, grafika, ceramika).”
Jej coachingową misją jest: „wspieranie, inspirowanie do zmiany i odkrywania siebie”
Więcej informacji znajdziesz na stronie na Facebooku😉

Gosia organizuje również spotkania  • W KOBIECYM KRĘGU – to cykliczne spotkania kobiet w różnym wieku, które wzajemnie czerpią ze swojej siły i życiowej mądrości oraz wspierają się w rozwoju. Te spotkania pozwalają na spojrzenie z innej perspektywy- kobiecej perspektywy, inspirują do zmiany. To przestrzeń do celebrowania swojej kobiecości. Miejsce dla kobiet poszukujących, dzielących się, kobiet w wewnętrznej podróży. Spotkania organizowane są raz w miesiącu. Informacje znaleźć można na stronie MCK Gorzów
.

Aktywistki też znajdą coś dla siebie by działać dla ogółu – Ogólnopolski Straj Kobiet Gorzów Wlkp.

Panie same się zgłosiły, więc są na bieżąco z informacjami o tym co się dzieje w Gorzowie.
Czym konkretnie się zajmuje ta grupa? W informacji na Facebooku jest krótkie info:

„Jesteśmy oddolnym, niezależnym ruchem społecznym wkurzonych kobiet i wspierających nas rozumnych mężczyzn. To my wszystkie wyszłyśmy na ulicę 3.10,2016.”

Więcej informacji z pewnością znajdziecie wchodząc np na Facebooka tej grupy (wystarczy kliknąć w nazwę)


Inne cykliczne spotkania / wydarzenia / eventy w Gorzowie na które warto mieć oko to:

 

Natalia Ślizowska (przy Chrobrego) organizuje wspaniałe wydarzenia w swojej Pracowni. Wisienkę na torcie serwuje mieszkańcom miasta w postaci bajecznych pokazów mody.

Butik Lilou Gorzów (na Wełnianym Rynku) i organizowane tam cykliczne spotkania z niespodziankami i słodkim poczęstunkiem.

Kino Kobiet Helios – to również kampania krajowa.

Kino kobiet to zawsze ciekawy film specjalnie dobrany do żeńskiej widowni, poprzedzony licznymi atrakcjami organizowanymi tuż przed seansem w holu kina oraz sali kinowej (…)
Chcesz poznać najnowsze trendy w modzie, nowinki kosmetyczne, chcesz zadbać o swoje zdrowie? Ten seans jest dla Ciebie! Nowa restauracja w mieście, nowy salon kosmetyczny, fryzjerski – poznasz na naszym babskim seansie! Gwarantujemy, że dreszczyk pozytywnych emocji podczas fantastycznych konkursów przed seansem, umili Paniom czas. Natomiast sam film zapewni doskonałą zabawę i dużą dawkę humoru.

Byłam kilkukrotnie i za każdym razem pozytywne naładowanie było zapewnione.


.

W skrócie:
Era nowych kobiet Gorzów [Jest również Era Nowych Kobiet (ogólnokrajowa)]

Jesteś z Gorzowa? Czy coś z tej listy wpadło Tobie w oko? A może coś jeszcze powinnam tu dopisać?

Nie jesteś z Gorzowa? Daj znać czy w Twojej miejscowości działają intrygujące grupy a może dzieją się jakieś ciekawe wydarzenia?

Solidarność Kobiet energią przyszłości

.


Rysunek wyróżniający wpis wykonała wspaniała RysowAnka.

Kliknij w rysunek i przenieś się do świata fantazji oraz marzeń z datą realizacji;)

 

Anię i Jej książkę przedstawiałam we wcześniejszych wpisach np. w tym – https://mamnatooko.pl/filmy-i-ksiazki/motto-cytaty-sentencje-z-ksiazki-rysowanka-szczescia/

Aniu, jeszcze raz dziękuję.

 


Spodobał się Tobie ten wpis? Udostępnij go proszę. Może przyda się (również) innej Kobiecie;)

 

Polub moją stronę na Facebooku
 
https://www.facebook.com/mamnatookoblog

Zajrzyj na Instagram 
https://www.instagram.com/mamnatooko/ 


.

31 komentarzy

 • Ania

  luty 19, 02 2019 10:50:52

  Gosiu Ty to masz oko! Dzięki Twoim wpisom jestem na czasie i mam dostęp do wartościowych informacji! ?Super kobieta, świetny blog?m

  • Gosia Kacprowska

   luty 19, 02 2019 01:33:22

   Aniu połowy tych wpisów by nie byłoby gdyby nie moje wspaniałe czytelniczki. Dziękuję Ci za każde miłe słowo pod moimi wpisami. ❤️
   Takie wiadomości zawsze bardzo mnie cieszą, dodają skrzydeł i sprawiają, że chce mi się to robić jeszcze bardziej ❤️❤️❤️

 • Natalia

  luty 19, 02 2019 12:28:16

  Szkoda, że nie jestem z Gorzowa, ale mam blisko tylko 90 km. Fajnie wiedzieć o takich inicjatywach 🙂 Tytuł roboczy jest ok 🙂

  • Gosia Kacprowska

   luty 19, 02 2019 01:37:04

   Rzeczywiście 90km to nie jest daleko. Rozejrzyj się też podobne spotkania nie są organizowane bliżej Twojego miejsca zamieszkania 🙂
   Dzięki za info co do tytułu. Kilka osób jet tego samego zdania ?

 • Kasia ze Szczecina

  luty 19, 02 2019 01:16:55

  Hej,
  jestem sama ze Szna ok. 100 km od Ciebie. Ale w moim mieście nie ma tyle inicjatyw jak u Ciebie. Jestem pod mega wrażeniem ,ile u Was się dzieje. Mam nawet kilka znajomych w tym znaną adwokatkę Anie S, która też działa w polityce. Wiem, że sama sporo robi i się udziela, więc wiem, że wy tam jesteście mocno aktywne.

  • Gosia Kacprowska

   luty 19, 02 2019 01:42:52

   Hej Kasiu.
   Mam wrażenie, że i tak nie o wszystkim napisałam. Umieściłam tu to na co mam oko. Czekam, na wiadomości od gorzowianek – może warto jeszcze o czymś wspomnieć.
   Chociaż, masz rację, że ta ilość już jest imponująca.
   Chyba wiem o jakiej Ani wspominasz 😉
   Może kiedyś odwiedzisz Gorzów i wpadniesz na spotkanie? ?

 • Monika Kilijańska

  luty 19, 02 2019 03:26:08

  Nawet nie wiedziałam, że aż tyle jest ciekawych inicjatyw.

 • Mirka

  luty 19, 02 2019 04:36:52

  Świetny spis grup! Ja akurat jestem z Poznania i szczerze mówiąc nie śledzę takich lokalnych inicjatyw, ale teraz postaram się być bardziej na nie wyczulona ?

 • Zaneta

  luty 19, 02 2019 05:09:35

  Świetne te inicjatywy, tyle się dzieje, tyle spotkań jest organizowanych dla kobiet w Gorzowie. Chętnie bym wzięła u siebie udział ale raczej nie słyszałam by były takie inicjatywy

 • konfettitime

  luty 19, 02 2019 05:42:33

  Szkoda, że do Gorzowa mam z Mazur tak daleko. Super pomysł na wpis!

 • Kwadrans dla Ciebie

  luty 19, 02 2019 05:52:14

  Bardzo wiele ciekawych spotkań. Lubię takie inicjatywy, które łączą osoby i można coś ciekawego się dowiedzieć.

 • Zołza z kitką

  luty 19, 02 2019 08:13:58

  To cudowne, że chociaż część kobiet potrafi się wspierać – zamiast warczeć i szczerzyć na siebie zęby…:)

 • Kaśka – Poligon Domowy

  luty 19, 02 2019 11:18:34

  aż mi przykro, że do Gorzowa tak daleko! świetne imprezy tam macie!

 • ladymamma.pl

  luty 20, 02 2019 09:06:19

  Jestem z Lublina, aż szczerze żałuję do Gorzowa mam tak daleko… 😉 Tyle atrakcji <3

 • Akacja

  luty 20, 02 2019 09:41:09

  Świetnie, że w Gorzowie tyle się dzieje. Mnie to miasto nie przestaje zadziwiać od prawi 30 lat, gdy pierwszy raz miałam okazję je zobaczyć.

 • Sandra Kozłowska

  luty 20, 02 2019 11:59:06

  aż żałuję,że nie jestem z Gorzowa. Takie spotkania są świetne!

 • Evka

  luty 20, 02 2019 01:34:53

  Wspaniale kobiety z Gorzowa! Podziwiam.
  Sprawdzę czy u mnie też są takie świetne grupy, spotkania, inicjatywy.
  Można a nawet należy brać z Was przykład. Brawo!

 • Margaretka79

  luty 20, 02 2019 01:40:02

  Babki z Gorzowa, robicie niezłą robotę. Pokazujecie, że w kobietach siła, dobroć, zrozumienie i chęć wspierania.
  Gosiu, świetny wpis ❤️

 • Tomek

  luty 23, 02 2019 01:23:08

  Dobrze, że są takie inicjatywy. I ot nie tylko w dużych miastach.

 • Anetta z Modny Blog

  luty 26, 02 2019 03:51:09

  Mimo, że nie jestem z Gorzowa i obecnie nie mieszkam w tym mieście to jednak przyznam, że bardzo podoba mi się grupa „Kobiety jak nie wiem co”. Chętnie pomagałabym w ich inicjatywach. Dzięki Twojemu wpisowi mogę dowiedzieć się co kobiety w Gorzowie organizują i wpaść na któreś z wydarzeń jeśli będę w pobliżu 🙂

 • Nieideallnaanna

  luty 26, 02 2019 10:38:46

  Świetna inicjatywa, że kobiety kobiecie wsparciem w Gorzowie ❤️❤️❤️ bardzo mi się to podoba.

 • Anna

  luty 27, 02 2019 06:30:27

  ale super! podziwiam! 🙂

 • Anna

  luty 27, 02 2019 06:30:27

  ale super! podziwiam! 🙂

 • Neave

  luty 27, 02 2019 08:47:01

  Jak fajnie, że w małej miejscowości jest tyle wydarzeń skierowanych do kobiet. Brawo za zebranie tego w jedną listę. Mam nadzieję że ktoś fołączy. Ja zajrzę do tych o zasiegu ogólnopolskim 😉

 • Karolina / Nasze Bąbelkowo

  luty 27, 02 2019 08:57:27

  Świetne inicjatywy – i wspaniale, ze zebrałaś je wszystkie w jednym miejscu 🙂 Może kiedyś pokuszę się o podobny post o którymś z moich pobliskich miast 🙂

 • Holly

  luty 27, 02 2019 09:06:15

  Kiedyś to było moje miasto wojewódzkie? Fajne są takie lokalne inicjatywy.

 • Olga

  luty 27, 02 2019 03:46:51

  Fajnie jest przedstawić miasto z takiej perspektywy!

 • Marlena H.

  luty 27, 02 2019 04:01:33

  Nie wiedziałam, że jest taka inicjatywa. Wspaniała myśl. W moim mieście tego nie ma, no ale może kiedyś ?

 • Magdalena Szymańska

  luty 27, 02 2019 04:14:50

  Niebawem odwiedzam słuzbowo koleżanke w Gorzowie, musze ja podpytać jak to jest u nich 🙂

 • kgrzebyk

  luty 27, 02 2019 04:30:41

  Te „babskie” spotkania na pewno kończą się fajnymi, wartościowymi projektami i pomysłami;-) Jestem pewna;-)

 • Ciekawska Magdalena

  marzec 08, 03 2019 04:05:32

  Jak to się mówi w grupie siła a w szczególności w grupie kobiet

Zostaw komentarz