kalendarz adwentowy inspiracja

prosty KALENDARZ ADWENTOWY – DIY zrób to sam

Pewnego listopadowego wieczoru siedziałam na sofie, popijałam wino i zastanawiałam się co zrobić z wolnym czasem. Akurat skończyłam czytać książkę. Nie miałam ochoty na domowe kino. Myślami zaczęłam krążyć wokół Świąt. Pomyślałam wówczas, że to najlepszy czas aby przeglądać inspiracje z dekoracjami świątecznymi na Pintereście. Trafiłam na kalendarz adwentowy i tak od nitki do kłębka skupiłam się właśnie na tym. 

7.11.2020, godzina 18:30

Wybrałam kilka łatwych projektów. Nie ukrywam, że miałam ochotę zrobić je wszystkie. Na końcu wpisu dodam kilka inspiracji, a tymczasem zobaczcie ten, który zrobiłam.

kalendarz adwentowy

Do wykonania kalendarza użyłam:

papierowe „torebki”, które sama wykonałam (poniżej instrukcja)*

sznurek

drewniane mini spinacze

cyferki (kilka lat temu przysłała mi je Justyna @FoxArtStudio {klik} )

Psst. Miłym dodatkiem (dla wykonawcy) jest winko lub herbatka i trochę zimowo-świątecznych muzycznych kawałków. Nie jest to konieczne, aczkolwiek może uprzyjemnić chwilę.

*Jak zrobić papierową torebkę?

DIY torebka papierowa do kalendarza adwentowego

Do wykonania „torebki” możesz użyć zwykłą białą kartkę A4, papier do pakowania prezentów, stare gazety, etc.
Gotowe torebki, w niskich cenach, dostaniesz na allegro. Jednakże kurierzy mają tak wiele pracy, że oszczędź ich czas i swoje pieniądze robiąc te proste torebki, lub takie urocze pudełeczka:


Co włożyć do kalendarza adwentowego?

Zawartość opakowań może być różna. Wiele zależy od wieku i zainteresowań osoby dla której tworzymy kalendarz.

W tym wyjątkowym roku chciałam dodatkowo podkreślić swój udział w jego wyjątkowości i postanowiłam wykonać nie jeden a DWA KALENDARZE ADWENTOWE.

Kalendarz dla Lenki – znajdą się w nim głównie drobne zabawki, figurki, spinki, ozdoby do włosów, etc.

Kalendarz dla całej rodzinki (domowników) – nie wiem jeszcze jak dokładnie będzie wyglądał ten kalendarz, ale przygotowałam już listę przyjemnych „zadań”, urozmaicających przedświąteczny czas (patrz poniżej)


Przykładowe zadania do kalendarza

Lista zadań – „brudnopis”

To „brudnopis” – zadania spisane na kolanie. Najprawdopodobniej nie powinny się znaleźć w takiej formie… ale się znalazły:) Tak wiele do zrobienia, a tak mało czasu. Mam nadzieję, że lista mimo wyglądu okaże się przydatna;)
Kolejność zupełnie przypadkowa. Chodziło o to by była odpowiednia ilość. Zadania będą dopasowane do konkretnego dnia. Całkiem możliwe, że będą „elastyczne” – to ma być zabawa, nie przymus.


Jak widzicie Kalendarz Adwentowy może być łatwy i szybki do zrobienia. Oczywiście można też kupić gotowy. To też jest ok!
Kupić możecie na przykład u super babeczki Oli
GingerOlla {klik}

kalendarz adwentowy dostępny u Gingerolla

Ale jeśli dysponujecie odrobiną wolnego czasu i potraficie wykrzesać trochę czasu to podejmijcie się wyzwania jego wykonania. Jak widzicie, nie jest to trudne, a może przynieść wiele uśmiechu i radości. 
Warto się o tym przekonać. 

Do wykonania kalendarza adwentowego możecie użyć wszystko to, co macie pod ręką. Mogą być kartki, materiały, papier ozdobny czy np (stare) gazety. Przydatne mogą okazać się wszelkie tasiemki, sznurki, farbki…

Gotowy kalendarz możecie włożyć do skrzyneczki, koszyka, etc. Można również powiesić na ścianie, wykorzystując do tego gałąź, wieszak czy np. piękne drewniane zawieszki.


Drewniane cuda wykonuje moja znajoma Paulina – znajdziecie ją i Jej dzieła na Facebooku – @Cuda z drewna {klik}.

Na Instagramie z kolei znajdziecie m. in. Kingę – @KreatywnaMami {klik}. Jej piękne makramy możecie wykorzystać jako bazę pod kalendarz, a po 24 dniach zostawić jako oryginalną, całoroczną ozdobę na ścianie.

W zeszłym roku najwięcej inspiracji i ciekawych podpowiedzi znalazłam na Instagramie u Justyny @NadiasWorld {klik} i u Natalii @domowazasadzka {klik}. Zerknijcie do dziewczyn, bo jestem pewna, że i w tym roku będzie można zaczerpnąć od nich wiele inspiracji.


Ściskam Was, życząc jednocześnie radości podczas tworzenia kalendarza, a także podczas przygotowywania się do Świąt. Z pewnością będą wyjątkowe. Niech będą magiczne.
Gosia


psst. szalenie mi się podobają te kalendarze z rolek po papierze

Jeden komentarz

  • Łucja

    listopad 18, 11 2020 09:43:20

    Szałowy. Dziękuję za wszelkie podpowiedzi. W weekend zrobię 🙂

Zostaw komentarz