Nowe i Stare Zoo Poznań

Budzisz się w niedzielny poranek. Na dworze mimo, że jest środek lata, pogoda niepewna a w prognozach zapowiadali lekkie opady. Zastanawiasz się co zrobić w ten wolny dzień(?) Możliwości jest mnóstwo!

My wybraliśmy się do ZOO.

Ostatni raz byłam w prawdziwym Zoo ponad dekadę temu. Pamiętam zwierzęta w klatkach i tłumy przechodniów. Jakże się zdziwiłam gdy w Starym Poznańskim Zoo zastaliśmy PUSTE klatki! Widnieją w nich tylko rysunki zwierząt, które niegdyś tam przebywały. Pozostały też nazwy typu „słoniarnia”, „małpiarnia”, „lwiarnia” – niech Was jednak nie zmylą bo zwierząt tych tam nie ma. Większość z nich została przeniesiona do Nowego Zoo, gdzie (chyba) żyje im się lepiej. Zwierzęta mają tam przestronne wybiegi. Zwiedzający muszą nieco bardziej wytężyć wzrok, ubrać wygodne buty oraz dysponować dużą ilością czasu by obejść całe Nowe Zoo.

Co możesz zobaczyć w jednym i drugim poznańskim Zoo :

Stare Zoo

 • gady, płazy, ryby – niektóre okazy wprawiły mnie w zachwyt np. niebieskie żaby oraz wielkie żółwie
 • ptaki
 • zwierzęta gospodarskie m.in. kozy, osioł, kucyki, kury, króliki
 • dodatkowe atrakcje: plac zabaw, park linowy

Nowe Zoo

 • zebry
 • żyrafy
 • słoń
 • tygrys syberyjski
 • wielbłądy
 • małpy
 • oraz mnóstwo innych zwierząt, z różnych zakątków świata – po szczegóły zajrzyjcie na stronę internetową Nowego Zoo (klik)

Moim okiem:

Polecam wypad zarówno do Nowego i Starego Zoo w Poznaniu.
W obu są okazy warte uwagi.
Jednakże Stare Zoo kojarzy mi się z parkiem, farmą zwierząt i atrakcjami dla dzieci. Na tabliczce przed wejściem (możecie zobaczyć na jednym z poniższych zdjęć) widnieje informacja:

Stary ogród jest obecnie parkiem z ekspozycją zwierząt udomowionych i zmiennocieplnych.

Nowe Zoo natomiast mogłoby mieć kilka dodatkowych informacji, np. na tablicach kierujących do konkretnych zwierząt mogłyby pojawić się informacje ile metrów jest do tego miejsca oraz strzałki kierujące do wyjścia – zauważyłam, że na mapach nie wszyscy mogli się zorientować gdzie są, w szczególności rodzice z gromadą dzieci.

Wskazówka:
By ustrzec się kolejek przy kasach i korków przed parkingiem polecam wybrać się rano, przy okazji będziecie mieli więcej czasu na zwiedzanie.
Polecam również zakup biletów przez BILETY24
Na terenie Nowego Zoo kursuje darmowa kolejka, którą można zwiedzić niemal całe Zoo ale przy dużej liczbie odwiedzających (niemal) niemożliwością jest załapanie się na przejazd.
Jeśli wybierasz się z małym dzieckiem – weź wózek. Ze starszakiem rower może być dobrym rozwiązaniem.

Bawiliśmy się świetnie, sami zobaczcie:

9 komentarzy

 • Kasia

  sierpień 02, 08 2016 09:51:08

  Wspaniała wycieczka☺ uwielbiamy takie rodzinne dni pełne atrakcji. Ale masz śliczną Córeczkę. Pewnie była zachwycona ?

 • Barbara P.

  sierpień 02, 08 2016 10:26:13

  Jako dziecko uwielbiałam ZOO, choć odwiedzaliśmy je sporadycznie. Nigdy nie byłam w poznańskich, ale wiosną byliśmy we wrocławskim i jest naprawdę piękne. Dzieciaki były zachwycone małpami najbardziej. Reszty nie doceniły za bardzo, bo było ciut za gorąco i szybko się zmęczyły. A naprawdę jest co oglądać. Będą kolejne podejścia 🙂

  • Gosia Kacprowska

   sierpień 02, 08 2016 11:12:28

   Bardzo chcemy wybrać się do Wrocławskiego Zoo???? Podobają nam się zdjęcia Afrykarium i tam przede wszystkim chcemy jechać❤

 • Janka

  sierpień 03, 08 2016 04:00:32

  witaj..Poznańskie ZOO racja że jest rozległe ale można pospacerować i spędzić czas razem..rodzinnie ..a to najważniejsze

 • sandraR

  sierpień 03, 08 2016 05:37:29

  Jakie świetne zdjęcia! Ta jakość, kolory! Jak? Czym? Co do zoo- za każdym razem obiecuje sobie,że tam zajrzę i jakos nie wychodzi..na szczęście, jeszcze druga część wakacji przede mną 🙂

  • Gosia Kacprowska

   sierpień 29, 08 2016 12:29:02

   Dziękuję, bardzo mi miło. Zdjęcia robione lustrzanką Nikon D3200 – dosyć wysłużony model 😉
   Ale czytając takie komentarze lubimy ten aparat jeszcze bardziej 🙂
   Polecam spacer po Zoo – można się zrelaksować.

 • Justyna K

  sierpień 06, 08 2016 12:04:46

  Cudowny dzień za Wami ???? Piękny rodzinny czas ????????????

 • KatY

  wrzesień 13, 09 2016 10:09:13

  Uwielbiam zwierzaki a do ZOO nie chciałam jeździć z obawy przed zobaczenie smutnych zwierząt uwięzionych w klatkach. Tak się cieszę że czasy i ludzka mentalność uległy zmianie. Ktoś z komentujących powyżej dobrze zauważył , że można pospacerować, zrelaksować się,spędzić aktywny i pełen wrażeń dzień z rodziną w otoczeniu natury. Świetna sprawa. Polecam Berlińskie ZOO ????

 • Urszula

  czerwiec 18, 06 2023 03:05:57

  Najgorsze miejsce nie przystosowane dla zwiedzających. Chodniki pamiętają dziadka Hitlera trudno znaleźć prosto ułożona płytkę chodnikowa. Moje dziecko chcąc zobaczy zwierzątko które wreszcie jakieś było nie zauważylo płytki wystającej przewróciło się i całe kolano we krwi. Kolejne aby usiąść nie ma gdzie bo ławki mając nóg 4 trzymają się na dwóch tylnich a przednie w powietrzu. Tragedia zoo do remontu. Cena biletu za 4 osobowa rodzinę wygórowana ponieważ zwierząt bram a jak już jakieś jest to wilk wyliniały a lis trzęsie się jakby miał Parkinsona. Wstyd gdzie są zwierzęta. Tam gdzie powinny być foki lub wydra to w kisielu pływać się nie da gdyby coś wogole było bardziej można znaleźć pierwotniaki.
  Żeby brać pieniądze za chore zwierzęta w klatkach i teren który prosi się o zgłoszenie do BHP.

Zostaw komentarz